האם קל למצוא עבודה כסקיפר?

בכדי לעבוד בתור סקיפר יש לעבור הכשרה, תאוריות ומבחנים מעשיים עד שמגיעים לרישיון מסוג משיט 30 המאושר על ידי משרד התחבורה בישראל. תפקידו של הסקיפר בפועל הוא להשיט את הסירה, היאכטה או הספינה ולהתמודד עם כל מה שהים מביא איתו.

כמובן שמדובר באחת העבודות המבוקשות, אבל לא תמיד יש התאמה בין הביקוש להיצע, מה גם שהמשכורות בתחום די ממוצעות ולכן לרוב מי שמסיים קורס סקיפרים ישלב את עבודתו הקבועה עם עבודה נלווית בתור סקיפר, לפחות עד שיצבור מספיק ניסיון בתחום.

המשכורת של סקיפר שעובד במשכורת מלאה עם חמש שנות ניסיון נעה בין 6,500-9,000 שקלים ברוטו. אז נכון, לא פשוט למצוא עבודה בתור סקיפר, בטח לא כמשרה מלאה, אבל בהחלט ניתן לשלב את האהבה לים ולתחום עם עבודה קבועה בשעות הפנאי, אחר הצהריים, בסופי שבוע ובחגים, כך לצבור את השעות הנדרשות ולאט לאט להכיר את האנשים הנכונים, להתחבר עם התחום ובהדרגה להוסיף יותר שעות.

אל תוותרו על החלומות שלכם

אם אתם באמת שואפים שהעבודה כסקיפר תמלא לכם את מרבית הזמן, אל תוותרו, עשו את כל המבחנים, שדרגו אולי את הרישיון שלכם ממשיט 30 למשיט 60 כדי שתוכלו גם לעבוד מחוץ לחופי ישראל וכך אפילו אולי לשדרג את המשכורת שלכם בעוד כמה מאות יורואים.

איך מחפשים עבודה בתור סקיפר?

ברגע שיש לכם את הרישיונות המתאימים, תוכלו לנסות ולהתחיל את דרככם באחד מבתי הספר שמלמדים קורס סקיפרים. בנוסף, נסו דרך קבוצות ימיות שקיימות בפייסבוק, דרך אתרים לחיפוש עבודה ואפילו אולי דרך אנשים שאתם מכירים למצוא את המשרה הבאה שלכם בתחום.