החשיבות והבטיחות בספורט הימי

להנות במים ולהזהר בכפלים

במקביל לספורט שיש ביבשה הכולל אימונים, תחרויות ותרגילים שונים, קיים ענף ספורט ימי המתנהל במסגרת ים, בריכה או נהר. הספורט הימי מתאים למגוון גדול של מטרות ואפשר להנות ממנו ביותר. עיקר הדגש הוא לעשות אותו בצורה בטיחותית, כי ספורט ימי טומן בחובו סכנות אין ספור.

זהירות בזמן ספורט ימי

אנשים אינם מודעים לסיכון הרב שיש באימונים של ספורט ימי. הם בטוחים שהיות והמים הם מקום נעים ומשחרר, בודאי אי אפשר להנזק בשעה של אימון מהנה. רק מודעות למה שיכול לקרות ולכללי הזהירות שיש לנקוט במקום, תמנע את הסיכון בזמן ספורט ימי ואת הנזק שיכול להגרם.

סקי מים והסכנות

פעילות גופנית במים מתחילה משחיה רגילה, ועוברת לתרגילי ספורט ואימונים עד לגלישה של סקי ותחרויות. יש לציין כי סקי מים הוא פעילות ימית מועדפת על ידי מתאמנים רבים היות ויש בו גם הרבה הנאה מלבד החלק של האמון.

אבל –

בזמן סקי מים עלולים להתרחש סכנות. סכנת החלקה במים היא אחת מהם כאשר ספורטאים נוהגים בפזיזות יתר וגולשים ללא זהירות. גלישה במהירות מעבר למותר, שלא נעשים תחת פיקוח ועל פי הכללים הנכונים מסכנת מאד את הגולשים. הרבה מקרים של אסונות כבר קרו בזמן של סקי מים.

סקי מים מוגבל בגיל, ואי אפשר לעשות אותו מתחת לגיל זה. כמו כן עליו להעשות תחת פיקוח ומציל כדי לשמור מסכנות.

בטיחות בזמן ספורט ימי

סקי מים, כמו ספורט ימי בכלל דורש השגחה רצופה וציוד מתאים. את הספורט מבצעים רק בעזרת ציוד מגן, הכולל הגנה ולבוש מגן מפני טביעה. יש להצטייד באמצעי הגנה בהתאם לסוג הפעילות: אם זה צלילה, מרוץ סירות, סקי מים, חתירת סירות, גלישה ועוד. לא מעט אנשים שהיו בטוחים כי "להם זה לא יקרה" שלמו בסופו של דבר במחיר יקר. תחושת עליונות והתעלמות מכללי הבטיחות גרמה הרבה כאב.

משום כך יש להקפיד להצמד לכללים של מפעילי המקום, ולוודא כי נוהגים על פי כל הכללים והחוקים כדי להמנע מאסון.

זהירות מונעת אסון – זה תמיד. בספורט ימי זה ממש קריטי!