הסיבה הטובה ביותר ללמוד שיט

האמת היא שאין רק סיבה אחת טובה להצטרף ללימודי שיט, אלא שורה ארוכה של סיבות מצוינות. קורס מהנה, היכולת לצאת אל הים הפתוח ולבלות בו שעות ארוכות, ליהנות מהבריזה הנפלאה ומהמים הכחולים – השילוב הזה הוא אטרקציה של ממש כמעט עבור כל אחד ואחת, ובוודאי עבור מי שהמחשבה על מסעות שיט ממלאת אותו באנרגיות טובות ובהרגשה חיובית. לא מעט אנשים נוטים לקשר את המילה "שיט" עם ענפי ספורט אולימפיים, כנראה בשל מדליית הזהב האולימפית של ישראל, אבל ישנם כלי שיט שונים שאיתם תוכלו לצאת אל הים הגדול, לרבות אופנועי ים, סירות ואפילו יאכטה מפנקת.

הצלחה עסקית – והנאה אישית

בוגרי קורס שיט יעידו בוודאי על היתרונות הרבים שהביא להם הקורס. חלקם יספרו לכם בהתרגשות על העבודה שאליה התקבלו עם השלמת הקורס, והרי קשה למצוא עבודה שתצליח להתחרות ברמות הסיפוק והתענוג שמתקבלות מעבודה בים הפתוח ובאוויר הצלול. עם השלמת לימודי השיט ניתן להתחיל להשיט יאכטות ולהציע לזוגות רבים לחוות הפלגה רומנטית ומרגשת, כמו זו שהם בוודאי רואים בסרטים. כדי שתוכלו להשיט יאכטה תצטרכו להוציא תעודת משיט אשר מתאימה להשטת כלי שיט עוצמתי עם מנוע של למעלה מ-4.4 קילוואט וכן למעלה מ-7 מטרים באורך. כלי השיט היוקרתי והמרהיב הזה הוא לא רק אטרקטיבי מבחינתם של זוגות שמעוניינים לצאת להפלגה רומנטית במיוחד, אלא הוא גם מהיר יחסית וקל למדי, והוא מושך אליו גם קבוצות של צעירים שמבקשים לחגוג יחד מסיבות רווקים, ימי הולדת ואף ימי גיבוש לעובדים.

Sailing studies

בחירת בית ספר ללימודי שיט

כדי שתוכלו גם אתם לחוות את הכיף הגדול שיש לים הרחב להציע וכדי שתוכלו לפנק זוגות עם הפלגה רומנטית או שיט מלהיב ליום ההולדת, אתם זקוקים לרישיון משיט. עם זאת חשוב להקפיד על הוצאת רישיון בבית ספר אשר זוכה להכרה של משרד התחבורה ללימודי שיט, שכן בתי ספר מוכרים ומקצועיים יוכלו להכין אתכם בצורה הטובה ביותר. אם כן, בדקו מבעוד מועד את שלל בתי הספר הקיימים, ומעבר לבחינת העלויות השונות בין בתי הספר בדקו גם את סוג התעודה המוצעת, את שיטת הלימוד ואת תוכן הקורס. חשוב שתבחינו גם בפרטים נוספים במהלך ביקור במקום. למשל, בתי ספר שמחזיקים כלי שיט איכותיים וברמת תחזוקה גבוהה מאוד הם בתי ספר טובים ומקצועיים מאוד. מדריכים בעלי ניסיון עשיר, כמות רבה של הפלגות וכמובן מחירים נוחים – כל אלה מרכיבים את בית הספר המתאים ביותר. כדי שתוכלו להיות בטוחים עוד יותר אפשר ואף כדאי לקחת שיעור ניסיון ורק לאחר מכן להחליט האם זהו המקום הנכון או שמא בית ספר אחר יהיה טוב יותר עבורכם. אם תעשו הכל נכון ותקבלו את הרישיון בסוף התהליך, תוכלו להצטרף למועדוני שיט שונים ולהתחיל לעבוד!