כמה עולה להשיט יאכטה?

שטים על יאכטה

אם אתם פה סימן שגם אתם מאוד אוהבים את הים, השקט, המרחבים והגלים בדיוק כמונו ולחלקכם בטח יש חלום להשיט יאכטה, עם חברים, משפחה או אפילו לבד. אז כמה עולה להגשים את החלום הזה?

לפני שבכלל נתחיל לדבר על עלות יאכטות צריך לדבר על רישיון להשיט אחת.

מה זה קורס סקיפרים?

קורס סקיפרים, נקרא גם משיט 30, הוא קורס שבו תקבלו רישיון להשיט כלי שייט באורך של עד 24 מטרים ורישיון שייט בינלאומי מטעם משרד התחבורה. הקורס יעניק לכם ידע תיאורטי וכלים מעשיים בכל התחומים של שייט מקצועי: ימאות ספינה, ניווט חופי, מכונאות, ניווט מכשירים ועוד. עלות קורס מתחילה ב6000 ₪ ויכולה להגיע ל15,000 ואפילו 20,000 ש"ח. כיום, בתי ספר לשייט רבים מציעים גם לימודים בעזרת האינטרנט לאנשים שרוצים ללמוד גם מהבית.

עשיתי קורס סקיפרים, כמה תעלה לי יאכטה?

סיימתם קורס סקיפרים ואתם כבר ממש רוצים לשוט? חכו עם הקנייה. בתי ספר לשייט רבים מציעים היום חברות במועדון שלהם. מה זה אומר? שהעול הכספי של הקנייה והאחזקה יורד מכם ואתם יכולים ליהנות מאירועים של המועדון ומערבי הגיבוש של חברי המועדון. ניתן גם לצאת לטיולים ליעדים מבוקשים שרק תצטרכו להירשם אליהם. המחיר משתנה מאוד בין מועדון למועדון ויעלה בין כמה מאות לכמה אלפים לחודש- תלוי במה המועדון נותן.

אם בכל זאת החלטתם לקנות יאכטה- אלה המחירים:

מחיר יאכטה: 50,000 דולר ועד כמה מיליונים של דולרים. כמובן שככל שתוציאו יותר כסף, תקבלו יאכטה יותר מפוארת. תוכלו לקנות יאכטה מפרשית ש"אוכלת" 3 ליטר בשעה ואם תשקיעו יותר כסף תוכלו לקבל יאכטה מנועית מפוארת ש"אוכלת" 150 ליטר דלק בשעה.

מחיר תחזוקה: בדרך כלל מדובר על מחיר של כעשרה אחוזים ממחיר היאכטה. תחזוקת היאכטה כוללת עגינה בנמל וטיפול ביאכטה עצמה. התחזוקה היא קריטית מכיוון שהים הוא "קשוח" ויכול לגרום לנזק רב ליאכטה שלא מטפלים בה כמו שצריך.

מה עוד צריך לדעת על השטת יאכטות?

חוץ מקורס סקיפרים (משיט 30) קיימים מספר קורסים והסמכות נוספות שניתן לעבור כדי להתמקצע יותר ואפילו להפוך תחביב לקריירה. כדי לקבל רישיון להשיט יאכטה אל מחוץ לגבולות ישראל תצטרכו לעבור קורס משיט 60 ואם תרצו להפוך את התחביב לעבודה של ממש כמו להשיט נוסעים או להיות חלק מצוות של יאכטה, תוכלו לעבור קורס משיט 40. חשוב לקחת בחשבון שכאשר התחביב הופך לעבודה ישנם כאלה שייהנו פחות כי הם צריכים לדאוג להמון אנשים שנמצאים איתם על הספינה ולא רק לעצמם.

אז מה למדנו? למדנו שכדי להשיט יאכטה לא צריך להיות עשירים או מיליונרים (כמובן שזה לא יזיק..) אבל ניתן ליהנות משייט בים גם בסכומים הגיוניים. בנוסף, למדנו שצריך לעבור מספר קורסים כדי להשיט יאכטה- החל מקורס סקיפרים בסיסי (משיט 30) דרך משיט 60 להשטה מחוץ לגבולות ועד משיט 40- רישיון להשיט נוסעים. אל תוותרו על החלום- צאו והגשימו אותו.

מרחבי הרשת:
ההיסטוריה של הרבלייף
טיפים לחיזוק המערכת החיסונית
הרבלייף – עבר, הווה ועתיד
כל מה שרציתם לדעת על שייק חלבון
תזונה נכונה ופיקוח על משקל