כמה עולה תחזוקה של יאכטה?

אחזקת יאכטה נחשבת לאחד הפינוקים היותר כיפיים שקיימים, הרי מה יותר מהנה מלקחת את כל המשפחה או החברים ליום של שיט עם כל השדרוגים ופשוט לצאת למעמקי הים באוויר הפתוח. יחד עם זאת, מדובר בפינוק לא זול בכלל. אז כמה עולה תחזוקה שוטפת של יאכטה?

מחיר יאכטה

המחיר של היאכטה הכי קטנה מגיע לעלות של 20 אלף דולרים, בלי תוספות ושדרוגים כאשר ככל שעולים בגודל, כך המחיר עולה בהדרגה. המחיר של יאכטה גדולה יכול להגיע גם למאות מליוני דולרים. אם אתם משדרגים את היאכטה עם ריפודי עור, מטבח מאובזר ושאר פסיליטיס, תתכוננו לשלם הרבה יותר.

תשלום עגינה

בעלים של יאכטה בגודל של 40 רגל נדרשים לשלם בכל חודש 1,200 שקלים במינימום דמי עגינה באחד מהנמלים בארץ.

ביטוח

ממש כמו שמבטחים רכב, קטנוע או אופנוע ים, גם יאכטה מחייבת ביטוח. מחיר הביטוח תלוי בשנת הייצור של היאכטה, בדגם, ביצרן וכמובן גם בגודל.

טיפול שנתי

כל יאכטה עוברת בכל שנה טיפול הכולל תיקון תקלות, ניקיון, בדיקות בטיחות, טיפול הספנה אותו מבצעים פעמיים בשנה ומחייב הרמה של היאכטה מהמים. העלות של הטיפולים הללו, בלי להחשיב תקלות לא צפויות נע בין 1,200-1,800 יורו.

לסיכום, אחזקת יאכטה איננה סיפור זול והיא מסתכמת בעלות ממוצעת של בין 6,000-8,000 יורו בשנה, בלי שבכלל לקחנו בחשבון דלק. בנוסף, יש גם כאלה שלא מוציאים להשיט את היאכטה בעצמם ולכן יש להחשיב גם עלות של סקיפר לפי שעה.