סובלים ממחלת ים? יש מה לעשות עם זה!

מחלת ים או היא תופעה שמעודדת מגוון של תסמינים כמו בחילות, רצון להקיא או הקאות, חולשה כללית ולפעמים גם סחרחורות, אבדן שיווי משקל והזעה מוגברת. אצל חלק מהאנשים המחלה מביאה איתה גם התקפי חרדה ממש הגורמים לחיוורון ואפילו להתעלפויות. יש כאלה שחשים בה רק כאשר הם נמצאים בים ויש אחרים שזה מלווה אותם בכל תנועה שהיא כמו למשל במטוסים, ברכבות ואפילו בנסיעה פשוטה ברכב.

עדיין לא ידועה הסיבה הוודאית להופעתה של מחלת ים אבל הסברה אומרת כי מדובר בתגובה של המוח ובמערכת שיווי המשקל שלנו.

איך אפשר להתגבר על זה?

יש כל מיני דרכים שבאמצעותן ניתן לטפל או אפילו למנוע את התסמינים הקשורים למחלת ים. יש הטוענים כי טיפול פסיכולוגי המדמה התמודדות עם המצבים הללו הוא היעיל ביותר אבל יש עוד כל מיני דרכים טבעיות שבעזרתן ניתן להתמודד עם התסמינים השונים כמו למשל תה קמומיל להרגעת הבחילות, שמן לבנדר להרגעה ולהפחתת הלחץ או תה ירוק שעוזר לאזן את הגוף מבפנים ותורם גם הוא להרגעה ולהפחתת המתח בזמן הנסיעה באניה או במטוס.

האם אוכל ללמוד בקורס סקיפרים אחרי התהליך?

ובכן יש כל מיני טיפים שאפשר להיעזר בהם בכדי להתמודד עם המחלה וכך אולי להגשים חלום וללמוד איך להיות סקיפר. הרי יש בקורס המון שעות בתוך המים על האניה לכן כדאי להיעזר בכמה טיפים.

  1. מומלץ שלא לקרוא שום דבר כאשר נמצאים בתוך הים
  2. כדאי לנסות ולהתמקד בנקודה רחוקה ספציפית ולהתמקד בה למשך כמה דקות
  3. העדיפו לשהות בחלק החיצוני של הספינה, באוויר הפתוח.
  4. במידה ואתם חשים בחילה, שתו מים פושרים עם ג’ינג’ר ולימון, שבו נמוך ככל האפשר למנוע סחרחורות.
  5. במהלך הנסיעה, מומלץ שלא לאכול מאכלים חריפים או מתובלים, אלא להעדיף מזונות יבשים שלא גורמים לבחילה כמו כריך עם חביתה ואבוקדו, דגנים או אפילו ארוחה חמה כמו פסטה למשל.