סוגי סירות

סירות ושייט זהו הספורט שמספק הנאה להרבה אנשים וחובבי ים והרפתקאות. הרבה אנשים מוצאים בחתירה בסירות גומי חוויה ותחביב שלא מוותרים עליו בעונת הקיץ, אשר הם יכולים לצוד בים ולשבת כמה שעות טובות מתחת לשמיים הכחולה והשמש החזקה, לבד, עם חברים, או עם המשפחה. אנשים אחרים אוהבים לשוט עם סירות מנוע ולמהר באמצע הים כדי להרגיש את האוויר והגלים שמנדנדים את הסירה, או לצוד.

בדרך כלל סירות נמצאות בגדלים קטנים מספינות ששטים לאמצע הים, לספינות של סחורה, ספינות נוסעים וכו'. הסירות האלו נועדו לבילויים של אנשים הרפתקנים ואנשים שאוהבים אטרקציות מיוחדות שיכולות לשלב בין הרוגע והרעש באותו זמן. סירות אלו של הבליינים לא נועדו לשייט רחוק אלא קצר, מאחר שהמנוע שלה קטן במיוחד.

ישנם שני סוגים של סירות הכיף והנופש, הסוג הראשון הוא הסירות עם מנוע והסוג השני סירות לשייט. טווח אורך סירות אלו נע בין 3 מטרים עד 35 מטרים אך נהוג לקרוא לסירות מעל 9 מטרים בשם ספינה.

סירות המנוע- הן הסירות המונעות במנועים פנימיים וקטנים יחסית ויש סוגים שיש בהם גם מנוע פנימי וגם חיצוני, אלו הסירות היותר גדולות. סירות אלו יכולים להכיל חדר שינה עם איבזור מיוחד אך סירות כאלו עולות הרבה כסף לקנייה וגם למכירה ובמדינה שלנו אין כל כך הרבה מהדגם הזה, אך ישנו את הדגם של הסירות המונעים ע"י מנוע לצורך נסיעה קצרה באמצע הים, שייט לדייג וכו'…

סירות הגומי- הן הסירות המתנפחות והשייט בהן דרך חתירה במים משני הצדדים, ישנם סירות כאלו מכל מיני דגמים וסוגים, כמו סירות הקומנדו, סירות הגומי הרגילות, וסירות גומי ענקיות שיכולות להכיל הרבה אנשים, ועוד. סירות אלו מנפחים אותם ומשמשים מטיילים והרפתקנים לכל מיני אטרקציות וחוויות שונות כמו שייט מיוחד ומירוצים, שייט של דייג , או סתם שייט להירגע ולהיות בנוף מיוחד ושקט.

בישראל יש הרבה מקומות שמשכירים סירות מנוע או סירות גומי למיניהן, מקומות אלו פרושים בכל רחבי הארץ ומספקים שירותי ציוד ואבזור שונים , בנוסף לטיפול ואחזקה של סירות מכל הבחינות. מקמות אלו כו בטבריה, נהר הירדן, אילת, נהריה, תל אביב, אשדוד, אשקלון ועוד הרבה מקומות.