סקי מים

סקי מים בכבלים

סקי מים הינו אחד מסוגי הספורט הנעשים על פני המים שנחשב לפופולרי ביותר במדינות רבות בעולם.

סקי מים בכבלים מהווה אטרקציה רטובה ומאתגרת לילדים ומבוגרים. סוג זה של ספורט הינו מעין עמידה על מגלש סקי ימי שמחובר למתקן כבלים לאחת הסירות אשר מוביל את הגולש מסביב לפני המים ולאורך מסלולי מכשולים והרבה כיף.

המקומות המיוחדים שבהם מתקיים ספורט מסוג זה נמצא לרוב בנהרות, אגמים, ופארקי מים מוגנים המוכנים במיוחד לספורט מסוג זה. המגלש שעליו עומדים השחקנים של הסקי עשוי מעץ או חומרים מורכבים העשויים מפיברגלס שעליו יש מאחז לכפפות הרגליים על מנת שהגולש יחזק את רגליו. מאחז זה עשוי גומי שלא יחליק.

סקי מים מזכיר את סקי השלג במורדות ההר המושלג. ספורט זה מתקיים בכמה סוגים של משחק והם:

  • סלולים – בעוד שהסירה שטה לאורך קוו מרכזי מסומן מוצבים לאורך כל המסלול מצופים משני הצדדים של המסלול, הגולש חייב לעבור מאחד לשני מסביב כך שלא יפספס אף אחד ימינה שמאלה ימינה ושמאלה לאורך כל המסלול וחזרה עד קצה המסלולים כאשר הוא עדיין אוחז בכבלי אחיזה של הסירה ששטה לאורך המסלול כולו.
  • סקי פעלולים- הסקי המבוצע ע"י סקי בודד או שניים וכאן הגולשים מנסים לעשות פעלולי קרקע ותרגילים מיוחדים אך בעודם נגררים על סקי מעל הים.
  • קפיצות סקי- המשחק שבו צריך להשיג את המרחק המקסימלי מקצה משטח קפיצה הצף על המים ועד לנחיתה במים.
  • מרוצי סקי
  • מופעי סקי

ועוד…

כיום קיימים בישראל כמה מוקדים לספורט מסוג זה אך השניים הכי גדולים ופופולריים בפני שחקני הסקי הימי הם הכנרת ומפרץ אילת שאין גלים שיפריעו להתנהלות המשחק במים. בנוסף ישנם כמה מקומות ופארקים כמו פארק מנחם בגין בדרום תל אביב המיוחד לצחרויות בין מתחרים שנערכים שם בכל שנה תחרויות עם שחקנים שבאים במיוחד להתחרות.