קיאקים

קיאק הינה סירה המונעת בעזרת שני משוטים או יותר ע"י חתירה במים, בעלת צורה הידרודינמית (משולשת כביכול ) . ישנם קיאקים המיועדים לשימושו של חותר אחד ויש כאלה המתאימים לזוג , שני זוגות או יותר. הקייק מיועד גם לספורט,תחרויות והרפתקאות מיוחדות, שייט בנהר, חתירה בגלים, שייט בכנרת וכו'…

חתירה היא אחת מתחומי הספורט הכי עתיקים וישנים, מאז שהסירה הראשנה עלתה לים . תהליך החתירה דורש מאמץ פיזי רב ויתרה מזה לדיוק ושיתוף פעולה רב בין המשתתפים .  בריטניה, אחת המדינות הראשונות שעסקו בספורט זה כמרוץ רשמי, בשנים 1715-1716 ערך השחקן והליצן האנגלי  (תומאס Duquesne) את המירוץ הראשון של החתירה בנהר התמזה המפורסם ולזוכה הוענק פרס מאד יקר . עד ימינו מתקיימות תחרויות רבו ויוקרתיות כל שנה באיזור. התחרויות הללו התחילו להיות פופולריות גם בשאר מדינו אירופה ועד למדינה שלנו ומדינות העולם האחרות .

נמצאים שני סוגים של קיאקים והם :  1- סירות עם משוטים נתפסים ומתמקים משני הצדדים סוג זה נקרא אווירון AVIRONשהשתתפו בפעם הראשונה באולימפיאדה בפריז בשנת 1900. . 2- הסוג השני הינו בעל משוטים משוחררים לא נתפסים. ישנם שני דגמים של סוג זה והם קאנו (קאנו) ו קיאק (Kayac) ספורט השייט ב"קאנו" התחיל במקור אצל האינדיאנים העתיקים שהיו גרים על גדות הנהרות בקנדה ולאחר מכן עבר לבריטניה ."קיאק" הוא הספורט האמריקאי , במקור הוא הסירה אשר שימשה את האוכלוסייה של האסקימו לדייג בנהרות. הספורט עבר לבריטניה ולאחר מכן לאירופה ומשם הפך לספורט פופולרי בכל העולם ובמיוחד בישראל .

חברות ועסקים רבים בארץ מספקים מגוון רחב של שירותים וציוד לקיאקים כמו הדרכה ולימוד, קנייה, השכרה, אביזרים ועוד… . וכמו כן אתרי נופש רבים שיספקו לכם חוויה מהנה של שייט קיאקים מהחוף הצפוני ביותר של הים התיכון עד לדרום ,לים סוף באילת והכנרת בטבריה, והכי פופולרי בנהרות המיוחדים כמו נהר הירדן וכו'…- אתרי נופש רבים מספקים חוויה בלתי נשכחת של שייט קיאקים שמציעים סוגי קיאקים שונים , עם מחירים ומבצעים תחרותיים, הנחות וקופונים, כמו , שייט קיאקים באילת , ספארי שבי ציון בגליל המערבי , נהר הירדן הנחשב לשייט מאתגר לכל המשפחה, שייט בכנרת למי שמחפש רוגע ונופים הררים , כפר בלום ,קיאקי הגושרים , קיאקים בים התיכון וים סוף נחשבים לחוויה בלתי נשכחת , הקייקים של נחל הירקון נחשבים גם לאתר נופש מרתק .

שייט קיאקים זה ההרפתקה המיוחדת בלב הים או נהר שלעולם לא תשכח . לאחר שתקבעו עם אחד המדריכים לרפסודה, אתם תשתתפו במסע דרך נוף עוצר נשימה, וחוויה מרהיבה. ובדרך לשייט תזכרו להצטייד בנעליים נוחות , חולצות ומכנסיים נוספים , או בגד ים ומגבת .