שיט בגיל הזהב

לשוט ביאכטה תענוג אמיתי שמתאים לכולם

יצא לכם להפליג על יאכטה? חשבתם פעם להפליג על יאכטה בתור אנשי צוות, אורחים או אפילו בתור סקיפרים. ללא ספק מדובר על אחת מחוויות הפנאי הנעימות ביותר שקיימות. זאת בהנחה שאתם לא סובלים ממחלת ים שגם ממנה ניתן להימנע בעזרת הכדור המתאים. מגוון הפתרונות שקיימים כיום לאורך חופי ישראל הוא נרחב למדי וגם כמעט שווה לכול נפש , גם אין בבעלותכם יאכטה.

סט הפעולות שמצריכה השטה של יאכטה מתאימים גם לאנשים בגיל השלישי

אתם מכירים את האמרה המפורסמת "שכשאצא לפנסיה אקיף את העולם ביאכטה" מצד אחד מדובר על חלום אמיתי של לא מעט אנשים. אבל מדובר על חלום שבמהותו הוא ישים. ברחבי העולם אתם יכולים למצוא לא מעט פנסיונרים שמזמן חצו את גיל השבעים מפליגים ביאכטות קטנות ומדלגים בין מרינות ואפילו חוצים אוקיינוסים. יש לכך סיבה מהותית. סט הפעולות מהן מורכבת השטה של יאכטה הן כאלו שגם אנשים מבוגרים במצב בריאותי סביר מסוגלים להתמודד איתן יחסית בקלות. מדובר על החזקה של הגה, קיפול מפרשים, ניווט ותחזוקה שוטפת של יאכטה. זאת מתוך הנחה שהיאכטה בבעלותכם. כשמדובר הפלגה בתור אורחים אתם רק צריכים להרגיש טוב וליהנות מהחברותא.

כמה מילים על ענף היאכטות בישראל נכון להיום

עד לפני כמה שנים ענף יאכטות בישראל היה רדום למדי. המרינה הכי פעילה הייתה זאת שבתל אביב. בסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים נרשמה קפיצה עצומה עם הקמת שלוש מרינות גדולות. זאת שבהרצלייה שנחשבת לגדולה ביותר בישראל וגם המרינות באשדוד ובאשקלון. תוך פרק זמן קצר שולשו האופציות שעומדות בפני כול מי שרוצה לעסוק בתחום בתור תחביב. גם אין לכם תקציב לרכישה של יאכטה אתם יכולים תמורת כמה מאות שקלים בחודש להצטרף לאחד ממועדוני היאכטות שפועלים מהמרינות השונות. בנוסף אתם יכולים לעשות קורס סקיפרים שעורך כמה חודשים ועולה סכום כספי של בערך 10,000 ש"ח.

גם אם אתם בני שבעים פלוס וגרים בדיור מוגן אתם יכולים ליהנות מקורס סקיפרים מהנה

כפי שכבר ציינו גם עם אתם מתגוררים במסגרת דיור מוגן וחציתם את גיל השבעים תוכלו להשתתף בקורס סקיפרים. מדובר על מסגרת לימודים שמשלבת בין לימודים תיאורטיים להתנסות מעשית. מצד אחד תצטרכו לעבור בהצלחה מספר מבחנים עיוניים שכוללים חוקי שייט, ניווט, מכונות ומכשירי קשר. בנוסף תתנסו גם בהשטה של יאכטה. מניווט היאכטה ועגינתה במרינה תוך שימוש במנוע, דרך השטה של היאכטה ברוחות שונות, ביצוע סיבובים ומהפכים ועד לתרגול מצבי חירום שונים. בסופה של ההכשרה תעברו טסט אותו שבו תבחנו על כול ידע שצברתם. מעבר בהצלחה של כול המבחנים יזכה אתכם ברישיון סקיפר מטעם מנהל הספנות שהוא אגף במשרד התחבורה. שיהיה לכם בהצלחה!